مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي آذربايجان شرقي نماینده مردم تبریز، اسكو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی : مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در این موقعیت كشور بهترین مركز درآمد زایی است
سه‌شنبه, 23 مهر 1398

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبيعي آذربایجان شرقی

  • ساعت : ۹:۴۱:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 54
  • کد خبر : ۱۱۵۸۶۰
نشست رئیس، معاونین و محققین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با دبیر فراکسیون کارو کارآفرینی در مجلس شورای اسلامی
نماینده مردم تبریز، اسكو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی : مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در این موقعیت كشور بهترین مركز درآمد زایی است

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی، با حضور مهندس بی مقدار نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و دکتر بایبوردی رئیس مرکز و معاونین، روسای بخش های تحقیقاتی و محققین مرکز نشست مشترکی انجام گرفت.

در ابتدای نشست دکتر احمد بایبوردی با بیان این مطلب که تمام تحقیقات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی کاربردی است خاطر نشان ساخت: در مرکز ما محققینی با توان علمی بالا وجود دارد که در تمام حوزه های کشاورزی و باغبانی طرحهای بسیار خوبی را که حاصل زحمات سالهای متمادی است آماده ترویج دارند که برای این کار باید اجرا همدوش ما به عرصه برود.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در ادامه به بخش های تحقیقاتی و ایستگاههای تحقیقاتی مرکز اشاره نمود و گفت: ایستگاه تیکمه داش قدیمی ترین ایستگاه مرکز است که با هدف بهره وری آب ایجاد شده است و در ایستگاه ملکان غازهایی وجود دارد که در یک دوره پیک تولید50 عدد تخم می گذارند و یا در ایستگاه بناب بوقلمونهایی که حاصل تحقیقات محققین مرکز است به وزنهای 20 کیلویی وجود دارد در حالی که وزن بوقلمون در حالت عادی 8 الی 9 کیلو می باشد و این ایستگاه وزنه ای در کشور می باشد.

وی ادامه داد: در ایستگاه سهند ارقام مختلف زردآلو، گردو و بادام داریم که در کشور در نوع خود بی نظیر هستند و در این ایستگاه هرساله معرفی رقم صورت می پذیرد و در ایستگاه تسوج کارهای آبخیزداری و آبخوانداری و مدیریت منابع آب صورت می پذیرد و در ایستگاه تاتار جوجه بوقلمون پرورش می یابد.

در ادامه نشست هریک از معاونین، روسای بخش ها و محققین مرکز  گزارش مفصلی از فعالیتها و تحقیقات خود ارائه دادند.

در ادامه مهندس بی مقدار نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که مرکز تحقیقات مرکز ارزشمندی است و می تواند هدایتگر کشاورزی مدرن باشد اظهار نمود:من اعتقاد دارم که این مرکز می تواند کشاورزی ما را پایدار نگه دارد، همه کارهای این مرکز از جمله خاک و آب، منابع طبیعی، گیاهان دارویی و .. همه خیلی خوب است. این مرکز مرکز حساسی است در واقع علم را وارد طبیعت و کشاورزی و خاک و آب کردن کار این مرکز است.

 دبیر فراکسیون کارو کارآفرینی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه بودجه های تحقیقاتی و و پژوهش ما در خیلی جاها به هدر رفته و در نهایت به جزوه های خاک گرفته در کتابخانه ها تبدیل شده است. در جلسه فراکسیون ملی مربوط به بودجه دکتر نوبخت اعلام کردکه بودجه تحقیقاتی به مراکزی داده خواهد شد که واقعا کار انجام دهند و من با گزارش های شما متوجه شدم که شما می توانید در بحث های تحقیقاتی مربوط به کشاورزی و باغداری و مصرف بهینه آب موثر باشید.

عضو فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که در کارآفرینی باید نهاد مردمی بوجود آید گفت: برای تمام گزارش هایی که ارائه شد در مواردی که شما می توانید اصلاح خاک نمایید، آب صرفه جویی کنید  طرح ترویجی تهیه نمایید و من پیگیر کارهای شما خواهم بود، هیچ کاری نشد ندارد و باید به دنبال کار رفت.

مهندس بی مقدار در ادامه از محققین خواست : یک طرح کلی در زمینه صرفه جویی آب برای احیای دریاچه ارومیه تعریف نمایید و با همکاران مرکز ارومیه و کردستان هم هماهنگ شوید تا با پیگیریهای بنده طرح را ملی نماییم. همچنین تمام امکانات و پتانسیلهای خود را جهت مشارکت مردمی به اتاق بازرگانی معرفی نمایید.

وی در ادامه گزارشی از فعالیتهای خود در زمینه کارآفرینی، کشاورزی و گیاهان دارویی را ارائه نمود.

دبیر فراکسیون کارو کارآفرینی در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با بیان این مطلب که محققین در این مرکز ثروت عظیمی هستند و ضمن اشاره به شعار سال 98 مقام معظم رهبری گفت: مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی و طرحهای مرکز بهترین منبع درآمد است.

 

 

 

روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها